Beretta-92: класика італійської зброї
27.11.2020

Beretta-92: класика італійської зброї

Beretta-92 була розроблена в 1972 році італійською збройною компанією «Beretta» як пістолет нового покоління для потреб збройних сил і органів правопорядку. Проте вперше пістолет продемонстрували лише в 1976 році.

Одержаний зразок вийшов вдалим та прославився своєю точністю, надійністю, зручністю і ємним магазином дворядної конструкції, що вміщує 15 патронів калібру 9х19.

Саме завдяки цим властивостям Beretta-92 до 1980 року зайняла нішу резервної або основної (для деяких категорій службовців) зброї майже у всіх силових структурах, замінивши більшість застарілих на той час зразків.


Заслужена популярність призвела до того, що «Беретта» вельми швидко залишила межі Італії. Надалі зброя була модернізована, з'явилися нові версії пістолета, деякі з них також вийшли на цивільний ринок.

На сьогоднішній день «Беретта» й досі вважається одним із найкращих та найпоширеніших пістолетів у світі.

І ось декілька цікавих фактів про цей вид зброї:

  • розробниками пістолета були Вітторіо Валле, Джузеппе Мазетті і Карло Беретта;
  • «Беретта» з'явилася в безлічі художніх творів, наздогнавши автомат Калашникова;
  • також існує спеціальний тип «Беретти» — Beretta-93R, що відрізняється автоматичним режимом вогню і можливістю стрільби короткими чергами, більш ємним магазином (до 20 патронів) і невеликою рукояткою для полегшення контролю при стрільбі.

Постріляти з легендарної "Beretta" Ви зможете у стрілецькому тирі ARTBULLET.